Pedagogiek/Didactiek voor een wereld in beweging
Pedagogiek/Didactiek voor een wereld in beweging
Share this event
Hoe leid je (vak)mensen op in een wereld waarin niet alles vaststaat? En hoe ga je om met je eigen ongemak over het niet-weten?
Steeds meer onderwijsprofessionals merken dat deze vragen niet alleen gaan over wát studenten leren, maar vooral ook over hóé ze leren omgaan met complexiteit, dilemma’s en verandering. Want hoe geef je onderwijs pedagogisch-didactisch vorm zodanig dat studenten werken aan hun vakmanschap voor een duurzame samenleving? En wat vraagt dat van de onderwijsinstelling, van een onderwijsteam en van iedereen daaromheen?
Daarover gaan we samen in gesprek tijdens deze bijeenkomst.
Samen onderzoeken wat helpend is
Centraal staan de pedagogisch-didactische aanpakken die ondersteunend zijn in het opleiden voor een onzekere toekomst. Niet vanuit pasklare antwoorden of vaste oplossingen, maar juist vanuit ruimte voor onderzoek, gesprek en reflectie.
Zoals studenten in hun toekomstige beroep te maken krijgen met dilemma’s, zo krijg je daar als onderwijsprofessional ook mee te maken. Hoe bereid je studenten voor op het maken van afwegingen, zonder direct een oordeel te vellen over ‘goed’ of ‘fout’? Hoe help je de ander om te reflecteren? Hoe oefen je dat in de instelling, in de onderwijspraktijk en met collega’s?
Wat vraagt dat van jou?
Deze bijeenkomst nodigt uit om niet alleen naar het onderwijs van vandaag te kijken, maar ook naar je eigen rol daarin. Wat vraagt het van jezelf om te werken in onderwijsinstelling in een tijd waarin veel onzeker is? Hoe blijf je professioneel handelen terwijl niet alles duidelijk of voorspelbaar is?
Verwacht inspirerende gesprekken, herkenbare dilemma’s en interactieve werkvormen die helpen om anders te kijken naar leren, begeleiden en opleiden voor een duurzame samenleving.
We ontmoeten je graag tijdens deze bijeenkomst.ou?
Location
Koning Willem I College