Ghadierlympics 2026
Ghadierlympics 2026
Eid al-Ghadier is één van de meest bijzondere dagen binnen de Islamitische geschiedenis. Op deze dag maakte de Profeet Mohammed ﷺ bij Ghadier Khumm de positie van Imam Ali (as) bekend met de woorden:
“من كنت مولاه فهذا علي مولاه”
Om deze gezegende gelegenheid samen met onze gemeenschap te vieren, organiseert Noor Association in samenwerking met Khaimah al Abbas uit het Verenigd Koninkrijk dit jaar een tweedaags evenement: Ghadierlympics 2026. Dit jaar wordt Ghadierlympics in een nieuw jasje gestoken: Een gezellige competitieve, uitdagende strijd om prijzen en glorie op de zaterdag en een vreugdevolle viering met lezing, recitaties en een Raffle (winactie) met prachtige prijzen.
We zijn vereerd om Sheikh Mustafa Akhound voor het eerst te mogen verwelkomen als spreker en kijken uit naar zijn komst. Ook zullen we samen genieten van prachtige lofzangen door niemand minder dan Mulla Rashid Haider en Syed Baqir Bokhari.
Dag 1 — Sportdag & Picknick
📅 Zaterdag 30 mei 2026
⚽Sportdag:
📍 Topsportcentrum Rotterdam, Van Zandvlietplein 20
🕛 Inloop: 11:30
Start programma: 12:00
Einde programma: 14:00
De eerste dag staat het teken van samen sporten. Een mooie gelegenheid om samen actief bezig te zijn en nieuwe mensen te leren kennen. Er zullen tijdens de sportdag meerdere velden zijn, waarbij er een scheiding zal zijn tussen mannen en vrouwen. Als deelnemer zal je worden ingedeeld in een team, en speel je toernooitjes voor voetbal, trefbal (mannen) en badminton, trefbal (vrouwen).
Om ervoor te zorgen dat iedereen comfortabel mee kan doen, zullen er aparte velden en kleedkamers zijn voor mannen en vrouwen. Ook is er een sportief kinderprogramma voor kinderen vanaf 6 jaar
🚗Na afloop van het sporten gaan we allemaal naar “De Oude Maas” in Barendrecht voor de picknick:
🧺 Picknick:
📍 Oude Maas Barendrecht, Achterzeedijk 1B
- 🕝Inloop 14:30
- Start programma: 15:00
Er zal een Qur’an recitatie zijn, een Q&A met sheikh Mustafa Akhound en prachtige lofzangen door Mulla Rashid Haider en Syed Baqir Bokhari!
🪑Let op! Neem een kleedje of picknickstoel mee. Wij zullen de drinken en hapjes verzorgen.
Dag 2 — Viering
📅 Zondag 31 mei 2026
🕓 Inloop: 16:00
Start programma: 16:30
Einde programma: 21:00
📍 Stichting AlCauther
Uitenhagestraat 12
2571 VV Den Haag
Op de tweede dag komen we samen om Eid al-Ghadier feestelijk te vieren in een warme en gezellige sfeer waar jong en oud van kan genieten.
Er zal een gevarieerd programma zijn met onder andere:
- Quranrecitatie
- Lezing
- Lofzang
- Kidsprogramma
- Gezamenlijke maaltijd
- Raffle met diverse prijzen
🎁De raffle wil je écht niet missen. Je maakt kans op: een TV, een camera, een loopband, designer kleding, parfums, EN EEN 500,- VOUCHER VOOR ZIYARA!
Samen hopen wij er twee onvergetelijke dagen van te maken waarin geloof, gemeenschap en gezelligheid centraal staan.
Wij kijken ernaar uit om jullie allemaal te mogen verwelkomen tijdens Ghadierlympics 2026!
Location
Topsportcentrum - Rotterdam & Al Cauther - Den Haag